Bahçenizde Solucan Gübresi Kullanmak İçin 8 Neden

Solucan gübresi, çiftçilerin gizli silahı, doğanın en mükemmel toprak düzenleyici ve takviye edici en güçlü organik gübresidir.

Solucan gübresi, çiftçiler tarafından giderek daha popüler hale gelmiştir. Organik olarak, bitki büyümesi, toprak havalandırma, nem tutma, doğal haşere direnci ve hastalıklardan korunma gibi birçok fayda sağlar.

Bitkiler konuşabilseydi, daha fazla solucan gübresi için bağırmaları iyi bir ihtimal olacaktı.

1-Bitkiler daha hızlı büyür – Tohumlar solucan solucan gübresi ile normal toprağa göre daha hızlı çimlenir. Çimlenme sürecini hızlandırmanın yanı sıra, bitkiler de solucan gübresi ile daha hızlı filizlenir.

2-Toprağı havalandırma – Solucan gübresinin oksijenin topraktan bitkilerin köklerine doğru ilerlemesini arttırır, bu da büyümeyi arttırır.

3-Su tutma – Toprak solucan gübresi ile karıştırıldığında, toprakların suya daha iyi tutunma şansı vardır. Bu, bazı durumlarda% 50-75 daha az su kullanımını mümkün kılar.

4-Tamamen doğal – Solucan gübresi kimyasal içermez, yapay pestisit içermez ve organik ürün yetiştirmede kullanılabilir.

5-Ağır metal yok – Birçok çiftçinin uğraştığı en büyük sorunlardan biri toprakta ve gübrelerde yüksek konsantrasyonda ağır metaller olmasıdır. Solucanlar aslında bakır, kurşun ve kadmiyum gibi ağır metalleri topraktan emme yeteneğine sahiptir. 

6-Bitkileri yakmaz – Bir çok gübrede sık karşılaşılan sorunlardan biri azot oranını çok yüksek olmasıdır. Bunu çok fazla eklerseniz, bitkilerin köklerini yakmayı kolaylaştırır. Solucan gübresi asla bitkilerinizi yakmaz.

7-Doğal pestisit – Solucan gübresi ile yetişen bitkilerle doğal haşere dayanımı elde edersiniz. Bu, tarımsal ürünlerde paradan tasarruf etmenizi sağlarken, aynı zamanda  kimyasal madde püskürtme ihtiyacını da önler.

8-Artan verim –  Yapılan bir araştırmalarda, solucan gübresi ile  yetişen ürünlerin ortalama% 25 daha fazla verim ürettiğini göstermiştir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir